Hr Vunts

Hr Vuntsi vuntside taha peidab end Jaak Jänes - fotograaf ja graafiline disainer, keda mõlemad tegevusalad on juba aastaid paelunud.  

Hr Vunts ja fotograafia

Huvi fotograafia vastu pärineb juba lapsepõlvest. Pimik, filmi ilmutamine, suurendus paberile, ilmutamine ja kinnitamine. Uudishimu tekitamiseks sellest aitas. Aastate jooksul olen ennast harinud Tartu Kõrgema Kunstikooli juures (Vallo Kalamehe kursus), sealsamas fotode järeltöötluse osas. Olen õppinud loodusfotograafiat Arne Aderi ja Urmas Tartese juhendamisel, läbinud stuudiofotograafia kursused Tartu Rahvaülikoolis. Lähiminevikku on jäänud ka akti- ning pulmafoto kursused. See kõik on loonud piisava teoreetilise põhja, et fotograafia tehnilist poolt mõista ning erinevates situatsioonides hakkama saada. Jääb veel veidi loovust lisada ja kenad fotod on olemas.

Hr Vunts ja disain

Minu esimesed kokkupuuted (veebi)kujundusega pärinevad juba ligi 20 aasta tagant - igal enesest lugupidaval tudengil pidi ju oma vilkuv ja värviline koduleht olema. Samasse aega jääb ka esmatutvus Adobe perekonna toodetega. 

Töö on mind kokku viinud ka trükitööstuse ja -kujunduse iseärasustega. Sinasõprus selle toreda elualaga on päädinud lausa väikese käsitöötrükikoja avamisega (vt Etsy poodi).